Prawo autorskie w sieci

darmowy antyradar Rysiek Kolumny głośnikowe Yamaha NX-N500

prawo_autorskie_w_sieci.jpg

Z Internetu często korzystamy wówczas, gdy musimy wyszukać konkretnych informacji. Internet to jedne z najważniejszych źródeł wiedzy dla studentów i uczniów. Często korzystają oni z zawartych informacji z różnych stronach internetowych. Problem powstaje wówczas, gdy tego rodzaju informacje użyte zostają w pracy.

Trzeba bowiem pamiętać, że niemal wszystkie teksty publikowane w Internecie chronione są prawe autorskim. Oznacza to, że bezprawnie korzystając z danych źródeł można narazić się na poważne nieprzyjemności. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z autorem publikacji. Uzyskując od niego zgodę można bez żadnych problemów wykorzystać tekst we własnej pracy.

http://decyzje-it.pl/centrum-wiedzy/klasa/crm/

Należy przy tym uwzględnić, czy istnieje możliwość modyfikacji tekstu. Niektórzy autorzy chcą, aby pozostał on w formie niezmienionej. Trzeba się dostosować do tych zaleceń. Prawa autorskie dotyczą nie tylko tekstów, ale również zdjęć.

Bez zgody autora nie można umieszczać fotografii na własnej stronie internetowej. Skutkuje to bowiem konsekwencjami prawnymi.

światłowód wielomodowy lokaty.oszczędzanie.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *